دانلود آهنگ جدیدclose
عملکرد لحظه به لحظه وسخنرانی های دکتر شفیعی نماینده ممسنی ورستم در مجلس - پاسخ 9

زمان جاری : جمعه 04 بهمن 1398 - 12:12 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمaliali100 آفلاین

ارسال‌ ها135
عضویت20 /10 /1390
سن: 30
تشکرها17
تشکر شده4
پاسخ : 9 RE عملکرد لحظه به لحظه دکتر شفیعی نماینده ممسنی ورستم در مجلسسیاسی - ۰۱ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۴:۳۲


شفیعی با تأکید بر لزوم بازنگری در قانون انتخابات کشور:
قانون انتخابات کشور باید جامع و متناسب با شرایط روز سیاسی باشد
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با پراهمیت خواندن تحقق مردم‌سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی، تصریح کرد: بازنگری در قانون انتخابات زمینه ساز افزایش مشارکت مردم در تعیین سرنوشت سیاسی ایران است.


نوذر شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خانه ملت، با پراهمیت خواندن تحقق مردم‌سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی و تبدیل شدن ایران به الگو کشور‌های منطقه، تدوین قانون جامع انتخابات را اقدامی اساسی خواند و تصریح کرد: بازنگری در قانون انتخابات زمینه ساز افزایش مشارکت مردم در تعیین سرنوشت سیاسی ایران است.
نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی، افزود: قانون انتخابات باید جامع و متناسب با شرایط سیاسی جامعه باشد تا مبانی نظام را تقویت کرده و زمینه رشد و پویایی ساختار سیاسی کشور را فراهم کند.
وی با تاکید بر اینکه مسئولیت اصلی تدوین قانون جامع انتخابات بر عهده دولت و مجلس است، یادآور شد: دولت و مجلس به این نتیجه رسیده‌اند که در قانون فعلی انتخابات نقایص و خلا‌هایی وجود دارد و بر این اساس قوه مقننه و مجریه باید با تعامل با یکدیگر پیشنهاد‌ها و راهکار‌هایی در زمینه اصلاح قانون انتخابات، ارائه دهند.
شفیعی افزود: برآیند اقدامات قانونی دولت و مجلس در زمینه تدوین قانون جامع انتخابات که با تایید شورای نگهبان، لازم‌الاجرا می‌شود، راهگشای خلا‌‌های قانونی انتخابات کشور خواهد بود.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تدوین قانون همه جانبه را نیازمند کاری کارشناسی و تخصصی خواند و تشریح کرد: لوایح و پیشنهاد‌های قانونی مجلس و دولت، باید از سوی بدنه‌های کارشناسی مورد بررسی قرار گیرد تا خروجی آن قانونی متناسب با شرایط و تحولات داخلی و خارجی باشد. 
عباسعلی کدخدایی چندی پیش با تاکید بر اینکه پایه‌های قانون انتخابات فعلی مربوط به دهه ۶۰ است، اعلام کرد که قانون فعلی انتخابات، پاسخگو نیازهای امروز جامعه نیست و با توجه به تغییرات پیش آمده در فضای سیاسی کشور، قواعد انتخاباتی نیازمند بازنگری جدی است سخنگوی شورای نگهبان همچنین گفت: کار تدوین قانون جامع انتخابات از سوی دولت و مجلس در حال پیگیری است./

دیگه انتظاری از هیچکی تو دنیا ندارم ، خودمم شاید یه روز خودم رو تنها بذارم
دوشنبه 02 مرداد 1391 - 21:02
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش
پرش به انجمن :

http://s2.picofile.com/file/7153490000/ghavanin.gif