دانلود آهنگ جدیدclose
عملکرد لحظه به لحظه وسخنرانی های دکتر شفیعی نماینده ممسنی ورستم در مجلس - پاسخ 7

زمان جاری : جمعه 04 بهمن 1398 - 12:26 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمaliali100 آفلاین

ارسال‌ ها135
عضویت20 /10 /1390
سن: 30
تشکرها17
تشکر شده4
پاسخ : 7 RE عملکرد لحظه به لحظه دکتر شفیعی نماینده ممسنی ورستم در مجلسسیاسی - ۲۴ تير ۱۳۹۱ - ۱۵:۱۲


نوذر شفیعی:
پافشاری بر اعمال سیاست‌های خصمانه ضد ایران، آمریکا را در جهان منزوی کرد
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، بایادآوری انتخاب ایران به عنوان معاون کنفرانس معاهده تجارت تسلیحات متعارف سازمان ملل متحد، گفت: آمریکا بر اثر اصرار روی اعمال سیاست‌ خصمانه ضد ایران منزوی شد.


نوذر شفیعی در گفت‌و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، توضیح داد: در برخی مواقع انتصاب یک کشور به عنوان مسئول سازمان‌ها و نهادهای مختلف بین‌المللی بر اساس قوانین و مقرراتی از قبل تعیین شده یا براساس توزیع نوبتی مسئولیت‌ها یا بر اساس قرعه کشی بین دولت‌ها مشخص می‌شود اما در موارد دیگری، اعطا مسئولیت‌ها تنها براساس عملکرد دولت‌ها به کشورها اعطا می‌شود.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی،جایگاه معاونت ایران در کنفرانس معاهده تجارت تسلیحات متعارف سازمان ملل متحد را براساس عملکرد نظامی مثبت ایران ارزیابی کرد و گفت: این نشان می‌دهد که ایران در بحث تسلیحات نظامی عملکرد شفافی در قیاس با جامعه جهانی داشته است.

این نماینده مجلس نهم، با بیان اینکه رویکرد جامعه جهانی در قبال ایران نشان می‌دهد جمهوری اسلامی در زمینه تسلیحات نظامی از موازین بین‌المللی عدول نکرده‌، تصریح کرد:‌ جایگاه معاونت ایران در کنفرانس معاهده تجارت تسلیحات متعارف بین‌الملل، یک موفقیت دیپلماتیک برای کشور و خنثی کننده تبلیغات مسموم آمریکا ضد برنامه‌های صلح آمیز هسته‌ای و نظامی ایران است.

شفیعی تاکید کرد:  تعیین ایران به عنوان معاون کنفرانس معاهده تسلیحات متعارف سازمان ملل متحد ، مشروعیت بخشیدن به فعالیت‌های نظامی و هسته‌ای ایران در چارچوب معاهدات نهادها و سازمان‌های حقوقی بین‌المللی است و این رفتارها نشان می‌دهد رویکردی که غرب و آمریکا نسبت به برنامه‌ای تسلیحاتی ایران در پیش گرفته اند با تفکر جامعه جهانی و سایر کشورها هم‌خوانی ندارد و تنها در چارچوب سیاست‌های خصمانه و یکجانبه گرایانه آنها قابل بررسی است.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس با بیان اینکه ایران در طول تارخ معاصر خود هیچ‌گاه سیاست تهاجمی و تجاوزگرانه نسبت به سایر کشورها نداشته‌است، تصریح کرد:  ایران همواره مورد تجاوز کشورهای متخاصم قرار گرفته‌است و بر این اساس سیاست جمهوری اسلامی ایران در زمینه تولید تسلیحات بر اساس سیاست‌های تدافعی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: غربی‌ها مضمون فتوای مقام معظم رهبری را درک نمی‌کنند و نمی‌دانند که صدور این فتوا بالاتر از هر قانون داخلی و بین‌المللی است و این مهم‌ترین دلیل است برای اینکه ایران اساسا به دنبال سلاح هسته‌ای نیست و نخواهد بود.

در نشست روز پنج‌شنبه (۲۲ تیر) کنفرانس معاهده تجارت تسلیحات متعارف سازمان ملل متحد، هیات نمایندگی امریکا انتخاب جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از معاونین این کنفرانس را محکوم کرد که با واکنش قاطعانه هیات نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در نیویورک روبرو شد./


دیگه انتظاری از هیچکی تو دنیا ندارم ، خودمم شاید یه روز خودم رو تنها بذارم
پنجشنبه 29 تیر 1391 - 22:04
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش
پرش به انجمن :

http://s2.picofile.com/file/7153490000/ghavanin.gif