دانلود آهنگ جدیدclose
عملکرد لحظه به لحظه وسخنرانی های دکتر شفیعی نماینده ممسنی ورستم در مجلس - پاسخ 6

زمان جاری : جمعه 04 بهمن 1398 - 12:01 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمaliali100 آفلاین

ارسال‌ ها135
عضویت20 /10 /1390
سن: 30
تشکرها17
تشکر شده4
پاسخ : 6 RE عملکرد لحظه به لحظه دکتر شفیعی نماینده ممسنی ورستم در مجلس


عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، با بیان اینکه ایران در مبارزه با تهدیدات ناامن کننده در پهنه دریا الگو است، گفت: ایران مبتکر بهترین شیوه‌های مقابله با دزدان و تهدیدات دریایی است.


به گزارش مشرق به نقل از خانه ملت، نوذر شفیعی  درباره درگیری شدید ناو ارتش جمهوری اسلامی ایران با دزدان دریایی، گفت: قدرت ایران در پهنه دریا رو به افزایش است.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تهدیدهای نوین یکی از مباحث مهم امنیتی است، افزود: دزدی دریایی یکی از این شاخص‌های مهم تهدیدهای نوین است که ایران مبتکر مقابله با این تهدید است.

وی، با بیان اینکه موفقیت در مقابله با دزدی دریایی درگذشته اهمیت چندانی نداشت، توضیح داد: در حال حاضر از آنجایی که مقابله با تهدیدهای نوین نیازمند عزم و اراده همگانی و هم‌چنین توانمندی نیروی‌های دریایی یک کشور است، اهمیت زیادی پیدا کرده است.

این نماینده اصولگرای مجلس نهم، ادامه داد: گستره قلمرو ناوگان جمهوری اسلامی ایران در پهنه دریاها این امکان را فراهم می‌کند که مقابله با دزدی دریایی امکان‌پذیر شود.

شفیعی، با بیان اینکه در گذشته  قدرت‌های بزرگ در دریاها مستقر بودند و انحصار عمل در دریاها در دست این قدرت‌ها بود، گفت: ایران در مبارزه با تهدیدهای دریایی الگو است و امروز مبتکر بهترین شیوه‌های مقابله با دزدان  و تهدیدات دریایی است.

وی، ادامه داد: ناوگان جمهوری اسلامی ایران این امکان را پیدا کرده است تا در یک مبارزه مشروع و قابل قبول به مبارزه با تهدیدهای ناامن کننده بپردازد، تصریح کرد: با هر بار مبارزه با دزدان دریایی اقتدار نیروی دریایی ارتش در صحنه دریاها گسترش پیدا می‌کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، درباره تهاجم دوازده فروند قایق دزدان دریایی به کشتی تجاری سنگاپوری در تنگه باب المندب و درخواست کمک این کشتی از ناوگروه بیستم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: کشورهای دنیا ایران را ناجی خود در پهنه دریا می دانند.

بیستمین ناوگروه نیروی دریایی ارتش، یک فروند کشتی تجاری سنگاپوری را در دریای سرخ از چنگ دزدان دریایی نجات داد. نیروی دریایی ارتش در سال‌های اخیر با حضور مقتدرانه در آب‌های آزاد و خلیج عدن برای جلوگیری از وارد آمدن لطمه به اقتصاد کشور، توانسته است با اعزام بیست ناوگروه خود ضمن اسکورت بیش از ۱۵۰۰ کشتی نفتکش و تجاری، بیش از ۱۳۰ مورد حملات دزدان دریایی را با درگیری مسلحانه و مستقیم با موفقیت پشت سر گذارد.


برچسب ها: دزد ، دریا ، ارتش

دیگه انتظاری از هیچکی تو دنیا ندارم ، خودمم شاید یه روز خودم رو تنها بذارم
یکشنبه 18 تیر 1391 - 21:35
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش
پرش به انجمن :

http://s2.picofile.com/file/7153490000/ghavanin.gif